Tempecy Dance Company

P1088336Foto: Marlene Kirt

Tempecy Dance Company (TDC) on uue põlvkonna tantsukompanii, mis ühendab omavahel erineva liikumiskeele ja taustaga professionaalseid tantsijaid ning kogenud koreograafe. 2018 aasta augustis loodud Tempecy Dance Company toob uut hingamist ja värsket lähenemisnurka tantsukunstile Tartu tantsumaastikul. Omades peatselt oma koduteatrit on kompaniil nii füüsilised võimalused kui motiveeritud loomeinimesed, et luua jätkusuutlik ning kaasaegne tantsukompanii. Esimese professionaalse etenduse idee autorid ning koreograafid on suure kogemustepagasiga Argentiina päritolu koreograaf/lavastaja Ivan Kéim ning Itaalia koreograaf Moris Cardone. Valminud töö on aastatepikkuse koostöö tulemusel loodud terviklik lavastus. Külaliskoreograafe Ivan Kéim´i ja Moris Cardone´t inspireeris eesti tantsijate huvitav tantsukeel, isiksused ja lavaline karakter.

Tempecy Dance Company tantsijate suhtes olid koreograafidel väga kõrged nõudmised – nii tantsutehnika, karakteri, töövõime, loovuse, improvisatsioonioskuste kui füüsilise võimekuse osas. Valitud tantsijad on otsustanud pühendada tantsule kogu oma elu ning keskenduda enda arengule professionaalse elukutselise tantsijana. Oma senise tantsuhariduse jooksul on nad saanud tugeva tantsutehnilise baasi balletis, kaasaegses tantsutehnikas ja jazztantsus, seda täiendab erinevate tänavatantsustiilide tunnetus ja tehnika (hip hop, street-jazz, ragga, dancehall). 

Etenduses tantsivad Irena Pauku, Maris Ootsing, Sandra Look, Aana Kään, Ülleri Kärner, Lisabet Loigu ja Maarja-Liis Uri.