Lavastus “Talk to me” on teine edukas koostöö Tempecy Dance Company ja koreograafide  Iván Keimi ja Moris Cardone vahel.

“Talk to Me” on tantsulavastus suhtlemisest ja selle probleemidest, see aitab meil näha teisest vaatenurgast viise, kuidas me omavahel kommunikeerime. Teos kujutab tegelikke inimestevahelisi suhteid, sealhulgas probleeme ja arusaamatusi, mis võivad tekkida üksteise valestimõistmisest, asjade ütlematajätmisest ning üksteise mitte kuulamisest. 

Lavastuses põimuvad tantsijate kehakeel ja videoprojektsioon, luues uudseid seoseid ja avardades tõlgendamisruumi. 

Lavastust võib mõista ka kui ühe inimese sees toimuvat vestlust, kui karjet, mida tuleb kuulda võtta. Kasutatav liikumiskeel näitab tantsijate kehakontrolli ja tehnilist taset, viies samal ajal publiku sügavale tantsijate hingemaailma. Vaataja saab nautida nii mitmekülgset koreograafiat kui tantsijate enda ilustamata ausust ja siirust. 

Ivan Keimi klassikaline ja sügaval kehakontrollil põhinev koreograafia põimub Moris Cardone omanäolise liikumiskeelega, mis on inspiratsiooni saanud tänavakultuurist ja -tantsudest. Seega on lavastuses harmoonilises sümbioosis klassikaline ja kaasaegne tants, tantsutehnika ja vaba liikumine.

Autorid on etenduse kohta öelnud: “Communication takes practice. It’s never perfect. Sometimes its not patient. Sometimes its not kind. But even so you have to say loud what you think. “Talk To Me” is a dance piece about communication and its issues. It furthers us to see the way we communicate with each other from another perspective. The piece tries to represent on the stage the real connection between people and the problems and misunderstandings that may occur between them when they try to express themselves. Some communication issues, common and well known, and also actual, controversial situations attached to the new technologies will be transported to the dance scene. With the only support of a video projection on the back of the stage and the high qualitative performance of the dancers of the Company, Talk To Me will confront us with dance elements that reflex real situations, like eye-contact, body contact (physical dance), the contrast of different languages, lack of reaction / aggression, scream and silent pauses, misunderstandings like speaking to each other without comprehension, real connection. The piece can be understood as a conversation throughout bodies, a poetic interpretation of a rough scream, that needs to be heard.”

Esietendus: 7. Märts 2020 Alexela Loomelaval

Koreograafid: Iván Keim ja Moris Cardone

Tantsijad: Irena Pauku, Sandra Look, Aana Kään, Ülleri Kärner,
Lisabet Loigu, Maarja-Liis Uri, Maris Ootsing ja Linda Tusti

Helikujundaja: Iván Keim

Valguskunstnik: Sander Avila 

Video: Sander Lebreht

Graafiline disain ja foto: Marlene Kirt

Tehniline teostus: Karl Robert Kriis

Produtsent: Krõõt Kiviste