Tantsulavastus „Dreams“ on uue tantsukompanii Tempecy esimene lavastus, idee autorid ning koreograafid on suure kogemustepagasiga Argentiina päritolu koreograaf/lavastaja Ivan Kéim ning Itaalia koreograaf Moris Cardone.

Valminud töö on aastatepikkuse koostöö tulemusel loodud terviklik lavastus. Külaliskoreograafe Ivan Kéim´i ja Moris Cardone´t inspireeris eesti tantsijate huvitav tantsukeel, isiksused ja lavaline karakter. 

Lavastuse loomisel on kasutatud ka tantsijate enda loomingut ning tantsulise improvisatsiooni töötubadest inspireeritud koreograafiat. 

Tantsulavastus “Dreams” („Unistused“) jutustab nii tantsijate püüdlustest ja unistustest kui allasurutud hirmudest, mis on nendega lapsepõlvest kaasas käinud. Uurimaks tantsijate sisemaailma viisid koreograafid tantsijatega läbi mitmeid intervjuusid ja vestlusringe, lavastuses avatakse läbi koreograafia iga tantsija isiklik kogemus, andes edasi vahetud ning ilustamata emotsioonid.

„Unistused ja unistamine on minu jaoks nagu visuaalne luule,“ ütleb lavastuse kohta üks koreograafe Ivan Kéim. Etenduse jooksul antakse mõtlemisainet, kui palju mõjutavad meie alateadlikud hirmud ja allasurutud negatiivsed mälestused meie julgust unistada. Kas meie hirmud on hädavajalikud turvapiirid ellujäämiseks või hoopis võtame endalt ära võimaluse õnnestuda enne kui oleme isegi proovinud? Mis hetkel saab meie soov või iha tugevamaks kartusest läbi kukkuda? Lavastus on aus ning nõuab tantsijatelt lisaks füüsilisele ja tantsutehnilisele pingutusele ka emotsionaalselt palju, kuna lugu räägib neist endist. Nii publiku kui enda ees oma hirmudega silmitsi seista ning olla avatud oma haavatavuses oli  tantsijatele üks suurimaid väljakutseid kogu protsessi jooksul. 

Lavastuse kuus pilti keskenduvad igaüks ühe tantsija loole, kuid kõik tantsijad on etenduse algusest kuni viimase kummarduseni laval – olles tunnistajaks, toetajaks ja teekonnakaaslasteks.