TARTU TANTSUAKADEEMIA

Loomelava kultuuriprogramm

MEIST

Tartu Tantsuakadeemia Loomelava

on tantsukunstile ja tantsuteatrile spetsialiseerunud regulaarset kultuuriprogrammi pakkuv väiketeater

LOOMINGULINE JA TEHNILINE MEESKOND

Kati Kivitar - loovjuht
Marlene Kirt - graafiline disainer
Krõõt Kiviste – tegevjuht, produtsent
Triin Veskimeister - koreograaf, lavastaja
Kirsikka Kurg – administraator
Karl Robert Kriis - lavameister, tehnik

RESIDENT-TANTSIJAD

Kertu Olivia Tõntson, Jane Pärn, Kati Ilus, Ly Lindepuu, Katriin Kirss, Melanie Sulp, Lota Kalberg, Loviisa Hoffmann, Martha Paas

LOOMELAVA KULTUURIPROGRAMM

on loodud just selleks, et oleks pinnas tantsuvaldkonna arenguks, koht ja aeg talentide, ideede ja kompetentside kohtumiseks, millest sünniks midagi uut, mis rikastaks Tartu kultuurielu. Tartu Tantsuakadeemia üks prioriteetidest on tutvustada tantsukunsti kui valdkonda laiemalt, luua võimalusi valdkonna kvaliteedi tõusuks ja hoogustada selle valdkonna arengut Lõuna-Eestis.

TTA Kultuuriprogramm Alexela Loomelaval pakub aastaringselt erinevaid sündmusi, etendusi ja kontserte nii oma Blackbox teatris kui avatud linnaruumis. 

SIHTRÜHM

Tantsijad, juhendajad, koreograafid kui ka laiem publik – nii need publikusegmendid, kes on juba teadlikud antud valdkonnast kui ka veel mitte tantsukunsti juurde jõudnud sihtgrupid

LOOMELAVA

Alexela Loomelava on koduteatriks Tempecy Dance Company´le, pakub residentuurivõimalusi Eesti tantsukunstnike tudengitele ning laia spektriga sündmusi kõikidele kultuurihuvilistele

TEGEVUSSUUNAD

Uute lavastuste väljatoomine

Tantsukunsti valdkonna aktiveerimine Lõuna-Eestis ja uute lavastuste väljatoomine. (sh publiku kaasamise programm, alustavate etenduskunstnike toetamine, kuraatorprogrammide läbi ühiskondlike teemakäsitluste fokusesse toomine).

Koostöö edendamine ning interdistsiplinaarsete projektide arendamine

Läbi koostöö professionaalsuse tõstmine tantsukunsti valdkonnas Tartus ja Lõuna-Eestis. Uute teadmiste, oskuste ja valdkonna professionaalide toomine Tartusse.

Tantsukunsti populariseerimine ja viimine uute sihtgruppideni

Uute sihtrühmade kaasamine tantsuteatri publikuks, tantsu mõtestamine eri tasanditel. Sh interdistsiplinaarsete ettevõtmiste algatamine, valdkonnaülestele projektidele pinnase loomine.

Kaasaegse etenduskunsti kui ühe mõtestamise ja refleksioonimeetodi tutvustamine ja metoodika arendamine erinevate haridusliikide õppeprotsessis

Kaasaegsete etenduskunstide mõtestamine erinevatel tasanditel. Teadus- ja arendustöö. Praktilis-teoreetilise oskusteabe koondamine ja kompetentside tõstmine kogu valdkonnas.

VISIOON

Tartu Tantsuakadeemia Loomelava on koht kaasaegsete etenduskunstide loojate, ideede ja kompetentside kohtumiseks

Tartu Tantsuakadeemia Loomelava on saanud mitte üksnes Tartu, vaid kogu Lõuna-Eesti kaasaegse tantsukunsti keskuseks. TTA loob võrgustikke ja sildu oluliste partneritega (vabatrupid, koolid, vabakutselised loojad, teised etendusasutused) ja uurib kogu kaasaegsete etenduskunstide valdkonna võimalikke kokkupuutepunkte regioonis.

Tartu Tantsuakadeemia Loomelava kasvatab ja kujundab järelkasvu kaasaegse tantsu publikule.

TUTVU LÄHEMALT

REPERTUAAR

Loomelava

MÄNGUKAVA

Lavastused, üritused ja sündmused Alexela Loomelaval

TRIIN VESKIMEISTER

KOREOGRAAF

Triin Veskimeister on noor tantsukunstnik ja tantsija ning aastast 2022 ka
koreograaf Tartu Tantsuakadeemias / Tempecy Dance Companys. 

Triinule meeldib koreograafiate loomise protsess ja tantsijate võimete testimine, et tulemus oleks võimalikult uudne ja isikupärane. Hindab tantsijate juures lisaks tehnilistele oskustele ka nende originaalset liikumiskeelt.

tants.triin-8938
tants.triin-8927
tants.triin-8908

Esimene lavastus

2022. sügisel tuleb Triinul välja esimene tantsulavastus. ⁣Hetkel valmistab noortega Tempecy Dance Companyle uut lavastusprotsessi.

%d bloggers like this: