Tartu Tantsuakadeemia on tantsukunstile ja tantsuteatrile spetsialiseerunud regulaarset kultuuriprogrammi pakkuv kultuuriasutus

Loominguline ja tehniline meeskond

  • Marlene Kirt – projektijuht
  • Krõõt Kiviste – tegevjuht, produtsent
  • Heili Lindepuu – projektijuht, konsultant
  • Sandra Kaldasaun – administraator
  • Kaisa Kattai – resident-koreograaf
  • Irena Pauku, Maris Ootsing, Aana Kään, Maarja-Liis Uri, Linda Tusti, Lisabet Loigu, Ülleri Kärner – resident-tantsijad

Tartu Tantsuakadeemia kultuuriprogramm Alexela Loomelaval

on loodud just selleks, et oleks pinnas tantsuvaldkonna arenguks, koht ja aeg talentide, ideede ja kompetentside kohtumiseks, millest sünniks midagi uut, mis rikastaks Tartu kultuurielu. Tartu Tantsuakadeemia üks prioriteetidest on tutvustada tantsukunsti kui valdkonda laiemalt, luua võimalusi valdkonna kvaliteedi tõusuks ja hoogustada selle valdkonna arengut Lõuna-Eestis.

TTA Kultuuriprogramm Alexela Loomelaval pakub aastaringselt erinevaid sündmusi, etendusi ja kontserte nii oma Blackbox teatris kui avatud linnaruumis. Tantsuteatri enda repertuaaris on 2020 aastal neli lavastust, sügishooajal algab kahe uue lavastuse loomeprotsess. Lisaks annavad Loomelaval külalisetendusi mitmed väiketeatrid ja tantsukompaniid.

Tartu Tantsuakadeemia kultuuriprogrammi sihtrühmadeks on nii tantsijad, juhendajad, koreograafid kui ka laiem publik

– nii need publikusegmendid, kes on juba teadlikud antud valdkonnast kui ka veel mitte tantsukunsti juurde jõudnud sihtgrupid. Uue publikuni jõudmiseks ning kultuurisündmuse mõtestamise toetamiseks viib TTA koostöös TÜ teatriteaduste õppetooliga läbi publikujundusprogramme, vestlusringe ja toob tantsukunsti nähtavale erinevate kampaaniate ja avalike performance-te abil.

Alexela Loomelava on koduteatriks Tempecy Dance Company´le, pakub residentuurivõimalusi Eesti tantsukunstnike ning EMTA tudengitele ning laia spektriga sündmusi kõikidele kultuurihuvilistele.

REPERTUAAR 2020

MÄNGUKAVA

KÜLALISKOREOGRAAFID JA PARTNERID

TEMPECY DANCE COMPANY

RESIDENTUURIPROGRAMM

TEEMANÄDALAD